Meme Büyütme

Meme Büyütme Estetiği Başvuru Sebeplerimiz

  • Daha dolgun göğüslere sahip olunmak istenmesi.
  • Doğuştan gelen tam gelişmemiş memelere sahip olunması.
  • Vücut ölçülerinin orantılanmak istenmesi(Kalça genişliğimizle göğüs genişliğimizi orantılamak istediğimizde).
  • Gebelik(emzirme) sonrası küçülen/sönen memeleri eski haline getirilmek istenmesi(bazı durumlarda meme dikleştirme ameliyatı ile birlikte yapılır).
  • İki memenin farklı büyüklükte olması durumunda, aynı büyüklükte göğüslere sahip olmak istenmesi.
  • Daha önce geçirilmiş meme estetiği ameliyatında istenilen sonuç alınamaması veya o bölgede sıkıntı yaşanması durumunda.
  • Yaşanması hiç istenmeyen meme kanserinin tedavisi sonrası memenin tekrardan oluşturulması için(Belli bir yaştan sonra mamografi tetkiklerimizi ihmal etmeyelim).

Implantlar

Meme büyütme ameliyatı, silikon implantların (protezlerin) genel anestezi altında yaklaşık 1-1,5 saat diliminde göğüs bölgenize yerleştirilmesidir. Ameliyat sonrası özel hazırlanmış sporcu sutyeni benzeri bir sutyen giydiririz. Gerekli durumlarda sutyen üzerine de sıkı bir bandaj yaparız. Ameliyat sonrası 1 gece hastanede kalınır. Bu şekilde hem takibiniz yapılır, hem de damar yoluyla verilen ağrı kesicilerle daha rahat bir ilk gece yaşamınız sağlanılır. Ertesi gün kontrollerimiz sonrası taburcu edilirsiniz.

Meme büyütme ameliyatı öncesinde mutlaka meme ultrasonu çektirilmesi tavsiye edilir. Kan sulandırıcılar ile “Ibuprofen” içeren ağrı kesicileri ve grip ilaçlarının ameliyattan önceki en az 1 hafta kullanılmaması gerekir. E vitamini, ginseng, yeşil çay, bitki çayları, keten tohumu gibi kan sulandırdığı bilinen maddelerin de kullanılmaması önerilir. Ameliyattan en az 1 hafta önce sigara içilmemesi gerekir.

Meme büyütme ameliyatından sonra hastanede kalınması gerekmez. Silikon ameliyatı sonrası 3 hafta boyunca sporcu sütyeni kullanılması önerilir. Hissedilebilecek hafif ağrılar, basit ağrı kesiciler ile rahatlıkla kontrol altına alınabilir. Örneğin hasta perşembe günü ameliyat olup, cumartesi günü duş alabilir, pazartesi işe gidebilir ve 1 hafta sonra kısa da olsa havuza yada denize girebilir. 3. hafta itibariyle hafif sporlar yapmaya başlayabilir. Dikişler kendi kendilerine eridikleri için alınmaları gerekmez. Erken dönemde şişlik, meme başında hissizlik ve hafif morarma olabilir. Bunlar kısa süre sonra kendiliğinden yok olur.

Meme büyütme ameliyatında süt bezleri ve kanallarına müdahale edilmediği için emzirmeye engel değildir.

Gelişen teknoloji ile silikon protez artık hayat boyu dayanabilecek özelliklere sahiptir. Bu nedenle yıllar içinde herhangi bir yıpranma, yırtılma ve deformasyon olasılığı yok denecek kadar azdır. Kullanmakta olduğumuz Life-Time Dual Plane silikonlar ile ömür boyu değişikliğe gerek duyulmaz.

Tüm dünyada bu konuda yıllardır çok çeşitli araştırmalar yapılıyor. Bu araştırmalar sonucunda defalarca kanıtlandı ki meme protezleri kanser riskini hiçbir şekilde arttırmaz.

WhatsApp chat