Kaş Ekimi

Toplumda bazı hallerde yaşla bağlantısı olmadan da, çoğu kişinin muzdarip olduğu kaş dökülmesi önemli bir sorun haline gelebilir. Bunun nedenleri hakkında net bilgiler bulunmamaktadır. Çoğunlukla kaş kıllarının köklerinde meydana gelen hasarın bunda etkili olduğu düşünülür. Bu etkenin dışında saçkıran, guatr gibi rahatsızlıklarda kaş dökülmesine yol açabilir. Bu herkes için estetik bir problemdir. Çünkü yüz hatlarının görünümünü direkt olarak etkiler. Bu yüzden kaş kalemi kullanımı gibi yollara başvurulur. Ancak bu kesin bir çözüm değildir.

Yaralanma, yanık, hastalık gibi etkenler yüzünden kaşları tamamen dökülmüş olan kişiler başta olmak üzere, kaş dökülmesi estetik bir sorun haline gelmiş herkes için en iyi çözüm yolu kaş ekimi yapılmasıdır. Bu uygulama hem kaş dökülmesine, hem de kaşlardaki seyrelmeye çözüm olur. Kaş ekimi saç ekimi sırasında kullanılan FUE tekniği sayesinde başarılı bir şekilde yapılabilir. Kişinin ense kısmında saçları bulunuyorsa, kaş ekimi yapılmasında sorun yaşanmaz. Kalıcı ve doğal bir görünümü olan kaşlar başarılı bir şekilde oluşturulabilir. Kaş ekimi sayesinde kişinin dış görünümü düzeltilmiş olur, aynı zamanda kişiye ruhsal olarak destek olacak bir işlem yapılmış olur.

Kaş ekimi nasıl yapılır?

Kaş bölgesi lokal anestezik ilaçlar kullanılarak uyuşturulur. Bu alana lateral slit yardımıyla mikro kanallar açılır. Bu kanallara tek tek ekim işlemi yapılır. Bu alana ekilecek kökler 0,6-0,7 mm lik aletlerle alınarak, fazla bekletilmeden aynı çaptaki iğnelerle ciltte kesi yapılmadan ekilir. Bu aşamada kökler fazla bekletilmeden uygulandığından, kök ölümü gerçekleşmez. Ekim için kullanılan uçları ince olması işlem sonrasında iz kalmasına engel olur. Kaşların şeklini ve ekim sıklığını kişinin kendisi belirlemelidir. Yapılan işlemde önemli olan köklerin tek tek ekilmesi ve ekim açısıdır. Kaş ekiminde kökler 25-30 derecelik açılarla ekilmelidir. Bundan geniş olduğunda, kaşlar dik çıkacağından kişilere rahatsızlık verecektir. Bu nedenle işleminizi bir uzmanın yapmasında fayda vardır. Kaşlarda genellikle 300-600 arası kök ekilerek olumlu neticeler alınmaktadır. Kaş ekimi sırasında kullanılacak teknik kişideki kaş kaybına, bunun sebeplerine göre değerlendirilir. Genellikle FUE yöntemiyle başarılı sonuçlar alınır.

WhatsApp chat