Meme Büyütme

Meme Büyütme

Genel anestezi altinda uygulanir

-Ameliyat ortalama 1.5-2 st surer

-Meme altinda kalan,ve kolayca gizlenen minimal iz olur ,belli bir sure sonar belli belirsiz hale gelir

-Basit agri kesiciler ile agrilar giderilebilir.

-Hasta operasyon sonrasi ertesi gun evine donebilir

-operasyon sonrasi 3. Gun bandaj cikarilir, hasta normal hayata doner.

-3 hafta boyunca sporcu sutyeni kullanilmalidir

-silikon ameliyati sut vermeyi engellemez ve hamilelik icin engel teskil etmez

MEME BUYUTME AMELIYATI NEDIR?

Kadin guzelligi deyince ilk aklimiza gelen unsurlardan biri goguslerdir.Genelde hamilelik sonrasi sut vermeye bagli veya dogustan gelen problemlar ornegin vucut oranlarina gore kucuk olmasi gibi ,veya sekil problemleri ile karsilasilabilir.

Hastanın şikayeti meme küçüklüğü dışında aynı zamanda sarkıklık ise, sadece implant kullanmak bu problemi gidermekte yeterli olmaz. İmplant ile birlikte meme dikleştirme ameliyatı da planlamak daha doğru olur.

Günümüzde kullanılan silikonların teknolojisi, dolgusu, yumuşaklığı, dayanıklılığı ve şekli, implant kullanılan meme büyütme ameliyatlarında doğal sonuçlar alınmasını sağlar.

Eski teknoloji implantlar, farklı sebepler ile delinip akma riskine sahipti. Fakat gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde kullanılan implantlar bıçakla kesilse bile, kesinlikle dağılmaz özelliğe sahiptir. Bu yeni nesil implantlar basınca ve darbelere karşı çok dayanıklıdır. Bu sebeple Life Time yani hayat boyu kullanılan silikonlar olarak adlandırılırlar

Günümüzde kullandığımız 2 tip Life Time implant bulunur. Bunlardan biri yuvarlak, diğeri ise damla silikon... Yuvarlak silikonlar memenin üst tarafının daha dolgun görünmesini sağlar. Damla şeklindeki silikonlarda ise memeyi alttan daha çok kaldırır ve tamamen kişinin kendi memesiymiş gibi doğal sonuçlar yaratır.

Kullanilan implantlar meme dokusunun kivaminda oldugu icin hem dokunma hissi dogal hem de implantlarin vucutla birlikte hareketi son derece dogaldir.

MEME BUYUTME AMELIYATI NASIL YAPILIR?

Genelde meme altindan yapilan birkac cm lik  kesi sonrasi implant (silicon)

meme dokusunun hemen altina
kas altina
dual plan denilen her iki yerlesim yerini kullanarak olusturilan ceplere yerlestirilebilir.
Meme dokusunun altina yerlestirilen silicon,memeyi guzel bir sekilde kaldirir ancak zayif insanlarda dekolte bolumunde dogal olmayan bir goruntu verir.Kas altina konulmasi durumunda ise gogusler yeteri kadar kaldirilamiyabilir.

Dual teknikde ise ust dekolte gorunumu ve alt dolgunlugu daha naturel gorunum elde edilebilir.

Ancak operasyon tekniginin secimi  kisinin anatomik yapisina  gore degismektedir.

MEME BUYUTME AMELIYATI NE KADAR SURER

Meme buyutme ameliyati ortalama 1 -1.30 st surer

SILIKON AMELIYATI SONRASI NORMAL HATA NE ZAMAN DONULUR ?

Meme buyutme ameliyati sonrasi hasta genelde ertesi gun taburcu olur ve evine donebilir.Genelde  en gec 1 hafta icinde isine geri  donebilir.

Ameliyat sonrasi ciddi bir morarma ya da sislik gorulmez.

SIKCA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular

Meme büyütme ameliyatı öncesinde dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?

Meme büyütme ameliyatı öncesinde mutlaka meme ultrasonu çektirilmesi tavsiye edilir.  kan sulandırıcılar ile Ibuprofen içeren ağrı kesicileri ve grip ilaçlarının ameliyattan önceki en az 1 hafta kullanılmaması gerekir. E vitamini, ginseng, yeşil çay, bitki çayları, keten tohumu gibi kan sulandırdığı bilinen maddelerin de kullanılmaması önerilir. Ameliyattan en az 1 hafta önce sigara içilmemesi gerekir.

Meme büyütme ameliyatından sonra dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?

Meme büyütme ameliyatından sonra hastanede kalınması gerekmez. Silikon ameliyatı sonrası 3 hafta boyunca sporcu sütyeni kullanılması önerilir. Hissedilebilecek hafif ağrılar basit ağrı kesiciler ile rahatlıkla kontrol altına alınabilir. Örneğin hasta perşembe günü ameliyat olup, cumartesi günü duş alabilir, pazartesi işe gidebilir ve 1 hafta sonra kısa da olsa havuza yada denize girebilir. 3. hafta itibariyle hafif sporlar yapmaya başlayabilir. Dikişler kendi kendilerine eridikleri için alınmaları gerekmez. Erken dönemde şişlik, meme başında hissizlik ve hafif morarma olabilir. Bunlar kısa süre sonra kendiliğinden yok olur.

Meme büyütme ameliyatı emzirmeye engel midir?

Meme büyütme ameliyatında süt bezleri ve kanallarına müdahale edilmediği için emzirmeye engel değildir.

Meme protezi ne kadar dayanır?

Gelişen teknoloji ile silikon protez artık hayat boyu dayanabilecek özelliklere sahiptir. Bu nedenle yıllar içinde herhangi bir yıpranma, yırtılma ve deformasyon olasılığı yok denecek kadar azdır. Kullanmakta olduğumuz Life-Time Dual Plane silikonlar ile ömür boyu değişikliğe gerek duyulmaz.

Meme büyütme ameliyatı sonrasında kanser riski artar mı?

Tüm dünyada bu konuda yıllardır çok çeşitli araştırmalar yapılıyor. Bu araştırmalar sonucunda defalarca kanıtlandı ki meme protezleri kanser riskini hiçbir şekilde arttırmaz.

Paylaş:
Meme Büyütme için Bize Mesaj Bırakabilirsiniz.